Fırat Kimdir?

86 yılında dünyaya gözlerini açan Fırat , internet ve motosiklet tutkusu ile yanıp sönmektedir. 2004 yılından bu zamana kadar internet ile içli dışlı olarak yaşayan Fırat, 12 yıllık PHP geçmişinin dışında CSS, HTML, MySQL, XML ve Sunucu Yöfirat-cetinnetimi konusunda da kendisini geliştirmeye çalışmaktadır.

Internet dünyasını kendisine kariyer hedefi olarak seçtikten sonra bir çok büyük web projesinin yazılım işlerini tamamlamış ve hayata geçirmiştir. En son tek başına kaldığı tarayıcı tabanlı ekonomi simulasyon oyunu olan “Pazaronya” projesinden sonra bir daha işini sağlama almadan büyük bir projeye adım atmamaya yemin etmiştir.

Kendi geliştirdiği projelerin %99’u diğer websitesi sahiplerinin kullanabileceği araçlardan oluşmuştur. Dünyaca ünlü bir kaç web sitesinin ve uygulamanın Türkçe çevirmenliğini de yapan Fırat, İngilizce’de bildiğini çaktırmadan buradan bildirmiş oldu.

Bilgisayar başında olmadığı zaman çok çok çok kocaman ihtimal ile motosiklet üzerinde olduğu için ona genelde ulaşamayabilirsiniz. Ulaşmanız gerekirse eğer iletisim [at] firatcetin [nokta] com adresine mail atarsanız o sizi bulur.

Bu günlerde yine webmaster odaklı bir proje üzerinde çalışmakta.